Jak poradzić sobie z jesienną chandrą, gdy dni są coraz krótsze, a aura za oknem nie zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu? Zacznij pływać! Pływanie to sport, który można uprawiać przez cały rok niezależnie od pogody, dzięki czemu regularnie dbasz o dobrą kondycję fizyczną, smukła sylwetkę i przede wszystkim dbasz o zdrowie!

Podczas pływania organizm produkuje hormony, mające pozytywny wpływ na nasze samopoczucie:

endorfiny: zwana hormonem szczęścia, redukuje stres, wyzwala odczucie zadowolenia, euforii;

Serotonina: ma właściwości uspokajające i antydepresyjne, pozytywnie wpływa na jakość snu., redukuje stres, wyzwala odczucie zadowolenia, euforii;

Warto zauważyć, iż aktywność fizyczna ma bardzo duży wpływ na nasze funkcjonowanie w życiu codziennym oraz zdrowy sen. Regularne ćwiczenia mają wyjątkowy wpływ na nasze samopoczucie, emocje, podejście do życia i innych osób. Dzięki regularnemu uprawianiu sportu jesteśmy pozytywnie nastawieni do ludzi, do wykonywanych czynności, mniej drażliwi, zmęczeni, senni, rozdrażnieni oraz nadpobudliwi. Aktywność fizyczna redukuje stres, który jak wiemy bardzo negatywnie wpływa na nasz organizm oraz psychikę.

Nie daj się jesieni, napisz do nas i zapisz się na zajęcia nauki pływania, dla dobrego samopoczucia, dla zdrowia, dla siebie!